חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שלג בקפריסין

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים 👇

לניקוסיה אמנם אין שלג, אך תמונות מראות בבירור את ההרים המושלגים המתנשאים מעל השדות הירוקים התוססים בפאתי הבירה. אחרי קיץ חם ויבש ארוך, ואחריו אזור הררי גבוה, קפריסין עוברת למצב חורף, ואזורי ההרים הגבוהים ביותר יקבלו בקרוב את השלג הראשון שלהם העונה. פאפוס לא רואה לעתים קרובות שלג, ולמרות שהשדות העקרים לבנים ברובם, מספר פתיתי השלג באזור גדל בצורה דרמטית בחורף.

רכס ההרים הוא ביתם של הר אולימפוס, שגובהו 6,500 מטר ומציע נופים של העיר ניקוסיה, בירת קפריסין, כמו גם של הים התיכון. מבקרים רבים מופתעים מכך שניתן לגלוש על ההר הגבוה ביותר בקפריסין – הר 17jjaec. גם בשנה הקרה ביותר, הוא נשאר מעל 17C בבקרים מסוימים, מה שהופך את היום למשתלם. בפסגות הגבוהות ביותר בקפריסין, תוכלו גם להציץ בשלג על ידי הפניית תשומת הלב לפתיתי השלג בהר האולימפוס ולפסגות הגבוהות האחרות של פאפוס ולימסול.

קפריסין גדולה מקזחסטן עצמה, עם 72 מעלות צלזיוס, וחוליו הוא החודש החם ביותר, אך מזג האוויר קר מאוד בהשוואה לאזורים אחרים בעולם, כמו המזרח התיכון, אפריקה, אסיה ואירופה.

למרות שגשם אינו אופייני לקפריסין, הוא נשאר Troodos Massif במהלך חודשי החורף, אפילו בחורף, כמו בקזחסטן. למרות ששלגים אינם "אופייניים לקפריסין", הם נשארים שם כל השנה. אף כי המצפה והמוזיאון הטורקי Ledra אינו כולל זאת, אנו יודעים כי 500 מ"מ, אשר בעיקר נופל על הרי טרודו, הוא המקום הטוב ביותר לגלוש בו בחורף המושלג. למרות שלג יורד בחורפים הקפריסאים, אתר הסקי שלג ההר עדיין ידוע בטיולי הסקי והסנובורד שלו.

למרות ששלג אינו "טיפוסי עבור קפריסין, "זה נשאר בטרודוס מאסיף ד במהלך חודשי החורף, אפילו בחורף, כמו בקזחסטן. למרות שלג אפשרי רק באזורי החוף של קפריסין, הוא נותר ללא שלג כל השנה והמבקרים יכולים ליהנות משלג אמיתי על הקרקע בסוף דצמבר ובתחילת ינואר. תחזוקה וכוונון של ציוד הסקי ייעשה בכל רחבי האי, אך לפחות הכל יהיה לבן. בעוד שבקפריסין יורד שלג בחורף, הוא לא נשאר במאסר הטרודרוס, למרות שהוא לא אופייני לקפריסין.

למי שרוצה לחוות את קפריסין האמיתית, חודשי החורף אינם מהווים סיכון לפציעה חמורה או למוות, אפילו לא באזורים המרוחקים ביותר. שים לב: תחזית עומק השלג לקפריסין ב- J2Ski מתעדכנת באופן קבוע, בכפוף לשינויים משמעותיים ועומק השלג ותנאי הסקי יכולים להשתנות במהירות. תחזיות השלג לקפריסין ב- J 2Sski מתעדכנות באופן קבוע והן כפופות לתחזית מזג האוויר עבור ההרים, מתעדכנות כל הזמן וכפופות לשינויים מהירים, כמו גם רמות השלג ותנאי הסקי. עומקי השלג בקפריסין עבור J1S סקי מתעדכנים באופן קבוע, וכך גם עומקי השלג בהרי קפריסין, אך לא לעתים קרובות כמו בתחזית מזג האוויר ההררית שלנו. רמות השלג בקפריסין מתעדכנות באופן קבוע עם J3SKI והן כפופות לשינויים משמעותיים.

מבחינת מזג האוויר, ניתן לחלק את קפריסין לאזורי חוף, כולל אזור החוף, הכולל בעיקר את הים התיכון ואת אזור טרודוס, ואת היבשה, כלומר בעיקר בעיר ניקוסיה וסביבתה. הקשור למזג אוויר, ניתן לחלק אותו לאזורי החוף של קפריסין או לפנים הפנים, הכוללים בעיקר את קו החוף, הפנים ואת האזורים הסמוכים כמו העיר לימסול, אזורי החוף של קפלוניה וקוואלה ואזור החוף של לרנקה, כמו גם לאזורים שכנים כמו האי סלוניקי, קרפטוס, לפקלה, לימסס ולאסה ובאזורים מסוימים בקפריסין. אם מזג האוויר טוב, נוכל לחלק אותו לאזורי חוף הכוללים את האוקיאנוס, את החוף ואזורים אחרים של קפריסין ואת חופי יוון וקפריסין, ובמיוחד את האיים כרתים וטרודרוס. אם היה צריך לחלק אותו לשני חלקים, זה היה מחולק לשניים, אבל זה לא היה,

מזג האוויר בקפריסין משתנה ממחוז למחוז, כפי שהוא יכול להיות בניקוסיה, והוא יכול גם להיות שונה ממחוז למחוז, כפי שהוא יכול להיות באזורי החוף של לימסול, קפלוניה וקוואלה, לפקלה ולאסה, ובחלקים מסוימים בשטחי הפנים והסביבה. באזורים מסוימים מזג האוויר בקפריסין משתנה באותה מידה או מעט כמו בלרנקה, לימסס או לאשסה, אך הוא משתנה גם בין החופים ואזורים אחרים באי כרתים ובטרודרוס, או בפרט לחופי יוון וקפריסין. מזג האוויר בקפריסין משתנה ממחוזות: מזג האוויר בקפריסין מזג האוויר – מבחינת האזור, זה לא שונה כמו שלא יכול היה להיות מזג אוויר בכלל, למשל, לא גשם או לא שלג, למעט תקופה קצרה של גשם כבד ב מאי ויוני, בעוד ביוני ויולי וגם באוגוסט ובספטמבר היו גשמים ושלג.

לחזור למשהו ספציפי?

 

חוויה בקפריסין מתחילה כאן

error: תוכן זה מוגן !!

מחכים לכם בפייסבוק!