חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גשר אבן מימי הביניים Milia בקפריסין

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים 👇

גשר מיליה היפהפה ממוקם בין הכפרים פלטרס ופרה פדי ברובע לימסול. הוא ממוקם כ-2 קילומטרים מקהילת פלטרס. הגשר חיבר את הכביש לכיוון שני הכפרים ועבר מעל נהר קריוס בתקופת ימי הביניים.

בעת הביקור בגשר אבן מימי הביניים Milia תהנו מהשלווה ותרגישו שאתם נוסעים לאחור בזמן!

הגשר העתיק ממוקם בין הכפרים פלטרס ופרה פדי בלימסול. הגשר בימי הביניים חיבר את הדרך לשני הכפרים וגישר על הנהר , כמו היום. זה מקום שקט מאוד וכל מה שישמע באוזניכם הוא ציוץ ציפורים ומים זורמים מהנהר. 

ישנן שלוש דרכים להגיע לגשר, נסיעה, הליכה או רכיבה על אופניים. אתה יכול להתחיל את הטיול שלך ממרכז הספורט של פלאטרס, אבל שימו לב שזה פחות מומלץ למי שמתקשה ללכת למרחקים ארוכים, המסלול הזה הוא שביל ליניארי קשה בין 1 ל-1.5 קילומטרים. נהיגה או רכיבה על אופניים  היא פשוטה מאוד, קלה ומהירה. מתאים לילדים צעירים ולקשישים.

מסלול אל גשר מיליה,  יש מסלול ארוך ויש מסלול קל, אין בו עליות או ירידות תלולות, אם אתם אוהבים ארכיטקטורה ונציאנית, אז תאהבו את ההליכה הקצרה הזו לגשר מיליה. ההליכה מתחילה במרכז הספורט פלאטרס, ולמרות שהיא לא קשה במיוחד, תצטרכו להביא נעליים נוחות וסגורות בשל תנאי השטח ,במסלול הארוך יש מקטע אחד קצת יותר מאתגר דרך העפר התלולה ליד ההתחלה  וזה פחות נוח מתחת לרגליים.

 אתם יכולים להמשיך אחרי הגשר לחקור במעלה ובמורד גדות הנהר, מה שהופך אותו לאחד ממסלולי הטיולים האהובים בקפריסין.

אורך : <2 ק"מ (חזור)

משך : 45 דקות

קושי : קל

מיקום הגשר העתיק מיליה

בדרך מלימסול לטרודוס מהכביש הראשי היציאה היא פנייה חדה וקל לפספס. שימו לב לשלטים כשאתם רואים שאתם מתקרבים לפלאטרס, חפשו את המפל של Myllomeri מימינכם. אתם הולכים לפנות לדרך עפר, ממשיכים ורואים מהשילוט לאן הולכים. אם תרצו כמובן תוכלו לעשות עצירה במפל, הוא יהיה מימינכם וישר נמצא הגשר של מיליה. תמצאו שוב שלטים ומפה גדולה עם תמונות, הגשר יהיה מימינכם כ-300-400 מטר.תחנו את הרכב בצד הרחוב. במהלך המסלול תוכלו לעצור להתרשמות מהנופים, הכפרים, הציפורים והצמחים, תראו גשר עץ קטן חדש, שם תראו את הגשר מימי הביניים.

אנחנו ממליצים לארוז אתכם אוכל ולנצל יום יפה כדי לערוך את הפיקניק שלכם ממש אל מול היופי המיוחד של מיליה!

מבלי לדעת אפילו לרוב המקומיים, הגשר המדהים מימי הביניים Milia הוא מקום מפלט מרתק לאוהבי היסטוריה, הגשר השוכן בתוך צפיפות של צמחייה, ממש מתחת לכפר פלאטרס בתוך יער טרודוס. פעם היווה נקודת חצייה מכרעת מעל נהר קריוס פוטמוס,  

Milia Medieval Bridge , Platres הגשר הוא פנינה נסתרת  שהפך לאטרקציה תיירותית ידועה בקפריסין.

Milia Medieval Bridge ממוקם בפלאטרס. אטרקציות בפלאטרס כמו מסלול הליכה אל גשר ימי הביניים מיליה יכול להיות הטיול הראשון באיזור ותוכל לגלות על אטרקציות אחרות בקרבתו ובמרחק קילומטרים משם כמו מפלי מילומריס . המפל נקרא ככל הנראה על שם המילה 'מילוס', שבדיאלקט הקפריסאי פירושה רטוב, והמילה 'מרוס' שפירושה מקום (מילוס + מרוס = מילומריס).

נקודת מוצא: מרכז האתלטיקה פלאטרס

שביל גשר מיליה מימי הביניים ממוקם בפלאטרס, על הכביש לכיוון מפלי מילומריס . השביל נוצר על ידי המועצה הקהילתית פלאטרס בסיוע חובבי אופניים מכל רחבי האי כדי לשמש הן לטיולים רגליים והן לרכיבה על אופני הרים בירידה.

למרות שזה רק 1.5 ק"מ להגיע לגשר מיליה, המסלול תלול למטה, עד לגשר, אז למטיילים מומלץ להיזהר לא להחליק ולנעול נעלי הליכה מתאימות. הדרך חזרה למעלה היא קצת יותר קלה, אבל מאוד מאומצת. למבקרים יש ברירה נוספת להמשיך את השביל מעל הגשר, שיוביל למפלי מילומריס ומשם חזרה לפלאטרס.

גשר מיליה נבנה כדי לחבר את פלאטרס עם הכפר פרה פדי שחוצה את נהר קריוס. הנוף המקיף את גשר מיליה ההיסטורי קסום לחלוטין! בשילוב עם קולות המים, הציפורים והיער הצפוף הופכים את הגשר הזה ליעד יפה לביקור.הגשר ממוקם בחלקו המזרחי של הכפר פלאטרס על נהר קריוס פוטמוס, 1.5 ק"מ מתחת למפלי מילומריס, כך שאנו בהחלט ממליצים לקפוץ ולבקר גם במפל המקסים.

יש שביל הליכה מעבר לגשר, אבל זה לא היעד הסופי שלו, אז יש שתי דרכים להגיע אליו.

הדרך הראשונה. הוא מוביל מהכפר עצמו. ניתן להעמיד את הרכב בחניון – 34.881554, 32.859750 , ללכת 300 מטר לתחילת השביל, ולאחר מכן עוד 650 מטר עד לגשר.

מורכבות המסלול : קשה.

הדרך השנייה. מתחיל באותו כביש שמוביל למפלי מילומריס. השביל מתחיל כמעט מחניון קטן ( 34.874935, 32.866608 ) בצד הדרך. עוד 300 מטר יישארו לגשר.

מורכבות המסלול : פשוט וקל.

על השביל והגשר

בתחילת הדרך הארוכה יש עמדה עם מפת השטח. ומיד אחריו השביל מתחיל לרדת. זווית הנטייה לא מאוד גדולה, אבל לא מאוד נוח לרדת עליה. כמו כן, הירידה מסובכת על ידי חלוקי נחל קטנים, אשר נשפכים מתחת לרגליים.בשל העובדה שבעונה הגשומה השביל נחלים זרימה סוערת השוחקים אותו, הוא ברוב המסלול סלעי צר ולא אחיד ולכן במקומות מסוימים הצמחים הקוצניים מגודלים ומגרדים את העור כשחולפים על פניהם, אז תלכו בזהירות.איפשהו באמצע המסלול צריך לרדת שוב במדרון, רק עוד יותר תלול. על זה יש צורך ללכת הצידה  מעט בזהירות, אבל לא מדובר בדרך מאתגרת.

למרבה המזל, ליד הגשר יש ספסל, בו תוכלו להירגע ולהיווכח שתצטרכו לחזור באותה הדרך. הגשר הוא לא מאוד גדול, זה לא מהאתרים הכי מרשימים שתראו בקפריסין, אך יש לו משמעות היסורית, שריד לתקופה הונציאנית והוא מוקף בצמחיה וגפנים, אבל הוא נראה כמעט לא שונה משאר הגשרים הקפריסאים העתיקים.

האם המסלול שווה את זה?

אם אתם אוהבי מסלולי הליכה ומחפשים מקום פסטורלי זה המקום בשבילכם, על השביל עדיף ללכת בנעלי ספורט עם סוליה טובה ורצוי להצטייד עם מים.

אם אתה הולך עם ילדים קטנים או שיש לך בעיות במפרקים, או שאין נעליים מתאימות, אתה צריך ללכת בזהירות רבה, ועדיף לבחור בדרך השנייה הפשוטה, ואין נגישות לעגלות תינוקות.

מפלי מילומריס

בסמוך לגשר תעברו ליד מפלי מילומריס,  מסלול שיקח אתכם אל נוף יפהפה מאין כמוהו שנמצא ממש קרוב לעיר לימסול.

האתר הזה הוא אחד מנקודות היופי  של הטבע הקפריסאי, פנינה אמיתית. המקום היפה הזה הוא מפלי Millomeris.

גובה המפל מילומריס 15 מטרים, מה שהופך אותו למפל הגבוה ביותר בקפריסין. האזור סביב המפל מיוער וציורי מאוד. אל המפל מוביל שביל הליכה של כקילומטר. המפל זורם לתוך אגם קטן בו ניתן לשחות, אך טמפרטורת המים לרוב אינה עולה על 10 מעלות צלזיוס. 

עד לאחרונה, מפל Myllomeris היה נדיר מאוד ביקרו על ידי תיירים ותושבים מקומיים, כי הגישה אליו הייתה קשה מאוד. המפל הקלדוני היה בהחלט פופולרי יותר. המצב השתנה לאחר בניית כביש הגישה. נכון לעכשיו, זהו יעד פופולרי לטיולים רגליים. אטרקציה לחובבי בוטניקה היא שמיני צמחים רבים במסלול תוארו בכמה שפות.

המפל ממוקם ממש קרוב למפלי קלדוניה בקהילת פלטרס. שם המפלים, נובע משילוב של שתי מילים. מילוס ומרוס. מילוס בניב הקפריסאי פירושו רטוב ומרוס פירושו מקום או מיקום, לכן מילומריס פירושו מיקום רטוב. בימים עברו הם לא היו נגישים. לאחר פתיחת הדרך והשביל מפלי מילומריס מושכים מבקרים רבים. הנפילה מופעלת על ידי מי נהר קריו נירו, שהוא אותו נהר שמזין את מפלי קלדוניה.

יש שלוש דרכים להגיע למפלים. ברכב, סעו בכביש לפלאטרס דרך Moniatis וממש לפני הכניסה לכפר פנו שמאלה שהיא הדרך שנמצאת ממש לפני המפלים. תחנו את הרכב ולכו במשך חמש דקות בשביל המוביל אל המפלים. שתי הדרכים האחרות דורשות יותר הליכה. שוב, ברכב, סעו למרכז האתלטיקה פלאטרס וחנו שם. יש שביל באורך 1.2 קילומטרים שמסתיים במפלים. הדרך השלישית מהירה הרבה יותר, אבל הדרך תלולה ובירידה לא קלה. ממש מול הכנסייה בפאנו פלאטרס יש שביל שמסתיים במפלים. שביל זה דורש משנה זהירות, במיוחד כאשר השביל רטוב וחלקלק.

הנוף מרהיב והמסלולים קלים ומרגיעים. בחרו את הדרך הנכונה עבורכם למפלי מילומריס והירגעו בלב הטבע כשתגיעו לשם.

סיכום

שביל הטבע Milia הוא למעשה המסלול הקצר ביותר שמוביל לאחד הגשרים ההיסטוריים האידיליים ביותר של אזור הרי לימסול. 

הוא ממוקם באזור פלאטרס, על הכביש לכיוון מפל מילומרי. למרות שאורכו רק קילומטר, בהחלט תצטרכו לשלוף את המצלמות שלכם, הודות לירק השופע על שפת הנהר והעלווה שמשנה צבעים מעונה לעונה.

כשאתם מתקרבים לגשר, רוח קרירה תקדם אתכם. קולות הנחל וריחות היער יעבירו אתכם אל תפאורה מהאגדות, שבה כמעט ניתן  ללכת לאיבוד בין העצים, תוכלו לעשות פיקניק או סתם לטפס  על העצים. 

הגשר הוא תזכורת להיסטוריה של המקום, שבו במשך מאות שנים, אלפי אנשים היו נוסעים מקצה אחד של רכס הרי הטרודוס לקצה השני. 

Platres הוא כפר המהווה  חלק מרשת Mobilitas European, המעודדת תחבורה חלופית דרך שבילים, מסלולי אופניים ותחבורה ציבורית.

שאלות נפוצות

 

אתה יכול להגיע לאתר דרך שביל טבע שעובר ממש מעבר לגשר, מתחיל במרכז הספורט פלאטרס ומסתיים בכביש פלאטרס-פרה פדי.זה אמור לקחת לכם רק כ-30 דקות ללכת בשביל, אבל השטח הוא לא הכי קל, אז נעל נעלי הליכה טובות והתכונן לקצת טבע מדהים כשאתה מגלה את האזור בדרך אל הגשר המקסים. אתה יכול להתרווח לאחור ולהתבונן בפאר הטבע המקיף את הגשר, כשהחושים נרגעים על ידי רחשי הנהר.

שביל מיליה גשר ימי הביניים

אורך: 1.5 ק"מ – ליניארי

משך זמן משוער: 30 דקות

שיעור קושי: 3 – יש מקטע במסלול עם ירידה תלולה / עלייה.

יש שביל הליכה מעבר לגשר, אבל זה לא היעד הסופי שלו, אז יש שתי דרכים להגיע אליו.

הדרך הראשונה. הוא מוביל מהכפר עצמו. ניתן להעמיד את הרכב בחניון – 34.881554, 32.859750 , ללכת 300 מטר לתחילת השביל, ולאחר מכן עוד 650 מטר עד לגשר.

מורכבות המסלול : קשה.

הדרך השנייה. מתחיל באותו כביש שמוביל למפלי מילומריס. השביל מתחיל כמעט מחניון קטן ( 34.874935, 32.866608 ) בצד הדרך. עוד 300 מטר יישארו לגשר.

מורכבות המסלול : פשוט וקל.

בתחילת הדרך הארוכה יש עמדה עם מפת השטח. ומיד אחריו השביל מתחיל לרדת. זווית הנטייה לא מאוד גדולה, אבל לא מאוד נוח לרדת עליה. כמו כן, הירידה מסובכת על ידי חלוקי נחל קטנים, אשר נשפכים מתחת לרגליים. בשל העובדה שבעונה הגשומה השביל נחלים זרימה סוערת השוחקים אותו, הוא ברוב המסלול סלעי צר ולא אחיד ולכן במקומות מסוימים הצמחים הקוצניים מגודלים ומגרדים את העור כשחולפים על פניהם, אז תלכו בזהירות.איפשהו באמצע המסלול צריך לרדת שוב במדרון, רק עוד יותר תלול. על זה יש צורך ללכת הצידה  מעט בזהירות, אבל לא מדובר בדרך מאתגרת.

ליד הגשר יש ספסל, בו תוכלו להירגע ולהיווכח שתצטרכו לחזור באותה הדרך.  ניתן לעשות פיקניק, לשבת ולהירגע מהשלווה.

הגשר הוא לא מאוד גדול, זה לא מהאתרים הכי מרשימים שתראו בקפריסין, אך יש לו משמעות היסורית, שריד לתקופה הונציאנית והוא מוקף בצמחיה וגפנים, אבל הוא נראה כמעט לא שונה משאר הגשרים הקפריסאים העתיקים.

Platres  הוא כפר בלימסול, עם פאר של אתר נופש קוסמופוליטי! Platres היא חלק מרשת Mobilitas European, המעודדת תחבורה חלופית דרך שבילים, מסלולי אופניים ותחבורה ציבורית.

לחזור למשהו ספציפי?

 

חוויה בקפריסין מתחילה כאן

error: תוכן זה מוגן !!

מחכים לכם בפייסבוק!