מטבע קפריסין

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים 👇

מה המטבע המקומי של קפריסין האם לירה קפריסאית או שמא יורו? שער מטבע מקומי בקפריסין לעומת שקל – כל מה שצריך לדעת!

אם אתם מתכננים לבלות את זמנכם אך ורק ברפובליקה של קפריסין (בדרום האי), אין צורך בדולרים, אך אם עליכם לנסוע למדינות אחרות בהן אתם מאבדים את שער החליפין, תוכלו לחסוך זמן וכסף באמצעות באמצעות מתווכי מטבע מיוחדים. בצפון קפריסין, האירו או הלירה הטורקית משמשים לתשלום עבור סחורות ושירותים, והנוסעים לקפריסין אינם יכולים לצפות להשתמש באף אחד מהם. כידוע במקור, המעבר לקפריסין הפך כל כך יקר עבור יוצאי המהגרים שרבים בסופו של דבר יזדקקו להעברת כספים מקפריסין. המטבע של טורקיה הוא מטבע חשוב, בשל ההיסטוריה הפוליטית המשובצת שלה והעובדה שהוא לעתים קרובות מוערך יתר על המידה בתמורה למטבעות אחרים, כגון האירו.

אתה יכול למשוך מזומנים ממכונות מזומנים בצפון קפריסין באמצעות כרטיס האשראי שלך מישראל, אך ייתכן שתצטרך לנסוע לעיר הקרובה ביותר כדי למצוא אחד. כספומטים בקפריסין ממוקמים לרוב בבנקים, ולא בבתי מלון, ובערים הגדולות תוכלו לשלם באמצעות המטבע שאתם מחליפים.

כנראה שתנחתו בשדה התעופה בקפריסין ותראו כמה משרדי חילופי לרשותכם. לירות שתוכלו להחליף לפני שאתם עוברים לגור בווילה או לחופשה בצפון קפריסין.

על פי כללי הבורסה, תוכלו להמיר יורו אחד באותו סכום בלירה טורקית (נניח PS50) או בלירה בריטית. שער החליפין שתקבל לאחר שתשלם פאונד וירו בחנות אינו טוב במיוחד, אך טוב שתשלם יותר עם עסקה טובה מאשר אם היית צריך לשלם בחנות. לירה טורקית וקנו מספיק ממנה לנסיעה חזרה לוילה שלכם או לחופשה בצפון קפריסין או בשדה התעופה.

ראוי לציין כי תוכלו להמיר את המחאת המטיילים של תומאס קוק באירו ביחס לסכום אותו תקבלו כשתגיעו לבריטניה מצפון קפריסין. באופן מסורתי הלירה חזקה יותר בצפון קפריסין, ולכן חופשה בצפון קפריסין כרגע היא תמורה טובה לכסף. השכרת רכב חוסכת לכם המון, כי תוך שלושה ימים תוכלו לטייל כמעט בכל חלקה הדרומי של פרוס ולבקר בכל המראות החשובים. טיולים לקפריסין אינם זולים, אך אנו נעלה נושא זה בהמשך, מכיוון שנסיעות לקפריסין אינן זולות.

המחירים באתר איימי וילאס נקובים בלירות שטרלינג בריטיות, אך מסולקים במטבע המקומי. אתרים כמו finder.com מאפשרים לך להשוות ולהשוות תעריפי מלונות בבריטניה, קפריסין, יוון, ספרד, איטליה, צרפת ומדינות אחרות.

בזמן דוח זה, שער החליפין הנוכחי של היורו (אירו) הוא יורו אחד ליורו אחד חלקי 100 סנט (בדומה לדולר). ישנם שני סמלי מטבע שונים (כינויים סמלי יורו), אשר נכתבים על EUR ו- EUR. באופן דומה, הלירה מחולקת ליורו והלירה הקפריסאית לשעבר ל 100 יחידות, הנקראת קורוס. שילינג בקפריסין מחולק ל -9 פיאסטרות (גרוסי, גרוסיה או קורוס), היוצרות קשר בין מטבע למטבע העות'מאני הקדום. שילינג בריטי ניתן גם הוא באותו אופן, אך בצורה שונה: 1 לירה ליורו 1 ו -1 יורו ל 100 יורו.

הלירה הטורקית, לעומת זאת, עדיין משמשת (ומשמשת באופן רשמי) את הרפובליקה הטורקית של קפריסין שהוכרזה בעצמה והיא עדיין משמשת כמה מחברי המשמר הלאומי של קפריסין היוונית וכוחות מזוינים אחרים באי המוכה. עם זאת, בעוד שהלירה ומאוחר יותר האירו הם מטבע חוקי ביוונית – כלומר, איים במחלוקת כמו קפריסין (למעט צפון קפריסין), אך למטבע של 50 סנט אין מעמד של מכרז חוקי, אם כי יש לו ערך זהה לזה אירו ומספר מטבעות אחרים.

הצפון שומר על מטבע משלו, המקובל לעיתים קרובות על ידי תיירים, ושיעור הפשיעה הנמוך פירושו שאנשים שמגיעים לקפריסין משלמים ביורו ולירה.

אם תרצו להצטייד באספקה לווילה להשכרה שלכם בצפון קפריסין, תגלו עד מהרה שרבות מהחנויות מקבלות את שתיהן. כרגע קפריסין משתמשת ביורו ותשלומים אפשריים רק ביורו, לכן עליך לתכנן את שני המטבעות בעת תכנון הנסיעה שלך.

בנקים הפועלים בקפריסין מציעים שירותי מט"ח ומציגים מדי יום את שער האירו מול המטבעות הזרים העיקריים. כדי לקבל את שערי החליפין הטובים וההוגנים ביותר בעת שליחת כסף לקפריסין, עליכם למצוא ולהשוות את כל הבנקים הגדולים בקפריסין והצעותיהם. השווה את ההצעה שלהם לממוצע של כל הבנקים הגדולים בבריטניה, גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד ומדינות אירופאיות אחרות.

הבנק המרכזי של קפריסין הוקם ב- 27 ביוני 1963 וממוקם בניקוסיה, בירת הרפובליקה של קפריסין. הלירה הוצמדה ללירה הבריטית עד שנת 1972, ואז לדולר. זה החל לירידת ערך מול האירו, שהפך למטבע הרשמי של קפריסין בתחילת 2008.

לחזור למשהו ספציפי?

 

חוויה בקפריסין מתחילה כאן

error: תוכן זה מוגן !!

מחכים לכם בפייסבוק!

דילוג לתוכן