לימסול – Limassol

רוצים להגיע לעיר לימסול – Limassol שנמצאת בקפריסין היוונית? להלן אתרי תיירות, אטרקציות, איזו מסעדה אסור לפספס ומידע חשוב למטייל הישראלי!

לימסול יושבת בדרום האי במפרץ אקרוטירי (Akrotiri), היא העיר השניה בגודלה בקפריסין, ובה הנמל הגדול ביותר ואחד הנמלים המסחריים החשובים ביותר בים התיכון. ממצאים ארכיאולוגיים מלמדים שהמקום היה מיושב כבר בתקופת האבן. ההיסטוריה שלה מקבילה להיסטוריה של האי כולו, לאורך ההיסטוריה עברה ידיים רבות, ולכן גם נותרו בה אתרים המלמדים על כך. האחרונים ששלטו באי היו הבריטים, שהביאו תנופת התפתחות לעיר.
הבריטים קיבלו את קפריסין בשנת 1878 כעסקה עם השולטאן, סיפחו אותה במלחמת העולם הראשונה, ונתנו לה מעמד של מושבת כתר ב-1925. בשנת 1960 קיבלה קפריסין עצמאות. מיד עם הגעת המושל האנגלי, הוא גילה עניין בעיר לימסול, ששינתה את פניה תוך תקופה קצרה והפכה לעיר מודרנית. תושבי העיר, כתושבי האי כולו, דוברי אנגלית מצוינת. בעיר רצועת חוף ארוכה, בתי מלון רבים וברמות שונות, מסעדות ובתי קפה. למרות שלימסול אינה עיר שהתיירים מעדיפים לשהות, אלא זו בעיקר עיר שעוברים בה, הרי שבשל גודלו של האי, היא יכולה להוות בסיס מצוין לטיולים.

שווקים

השווקים בלימסול מאכזבים. השוק הגדול של יום שבת אינו מתקרב לשווקים בארץ. השוק נמצא בסמוך למלון Ajax ופתוח עד שעות הצהריים. שוק נוסף קטן יותר ומאכזב יותר, פתוח בימי א’ בטיילת שמול הכנסיה הקתולית.

הכנסיה הקתולית – Church of St Catherine

בקפריסין היוונית ארבע כנסיות קתוליות השייכות לפטריארך הלטיני של ירושלים. הכנסיה בלימסול, כנסיית קתרינה הקדושה, נבנתה בתכנונו של הארכיטקט פרנצ’סקו דה מונגידורו מבולוניה, נחנכה בנובמבר 1879, ושופצה מאה שנים לאחר מכן. הכנסיה המרשימה בנויה בסגנון אקלקטי שרווח בתקופתו, פנים הכנסיה בסגנון בארוק והציורים הרבים בסגנון ניאו-ביזנטי. הכנסיה ממוקמת מול הטיילת היפה שלאורך החוף. מדי יום א’ בבוקר מתקיימת תפילה באנגלית, המיועדת לעשרות העובדים הזרים. מקהלת נשים מהפיליפינים מלווה את התפילה בשירים ונגינה.

מצודת לימסול – Castle of Limassol

עדויות על המצודה מעידות על כך שנבנתה כבר במאה ה-12. המבנה הקיים נבנה עם הכיבוש העות’מאני ב-1590 על חורבות המצודה הקודמת, ושופץ במאה ה-19. המצודה מאכלסת כיום את מוזיאון ימי הביניים. עצם השיטוט בין האולמות והחדרים, המעברים הצרים המסדרונות והאולמות, מהווה חוויה בפני עצמה. למרות שמו, יש במוזיאון ממצאים מוקדמים יותר. בחצר המוזיאון מוצבים מוצגים שונים.

לילות לימסול – Limassol Nights

מסעדה מומלצת במיוחד!
מסעדה פופולרית בקרב בני המעמד הבינוני ומעלה. בימי השבוע ניתן לאכול ארוחת “מזה” במחיר 10 לירות קפריסאיות, ובסופי שבוע מזנון חפשי עשיר וטעים מאד במחיר 13 לירות. שירות נהדר, ומוזיקה נעימה של להקה בשם קנטדורי מנעימה את הזמן בשירה ונגינה. בימי שמש ובערבים החמים ניתן לשבת בהנאה מתחת לעצים בגינת המסעדה.

כתובת
111 Eirinis Str
טלפון
+(357)-25-353378

חוויה בקפריסין מתחילה כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות